Menno Gunst

Projectcoördinator

Groen Blauwe Dooradering Landbouwgrond

Subsidie voor aanleg en herstel van landschapselementen

Landschapsbeheer Friesland heeft samen met de zeven Friese agrarische collectieven een projectaanvraag ingediend bij het Samenwerkingsverband Noord-Nederland (SNN) voor de aanleg en het herstel van landschapselementen in Fryslân. SNN heeft deze aanvraag gehonoreerd.

Binnen dit project kunnen agrariërs subsidie aanvragen voor maatregelen die bijdragen aan een aantrekkelijk en biodivers landschap. De maatregelen vertonen veel overeenkomsten met de projecten binnen HAC-F. Het gaat hierbij uitsluitend om de aanleg, inrichting en herstel van landschapselementen. Beheermaatregelen vallen niet binnen deze regeling.

Welke maatregelen komen in aanmerking?

Binnen het project kan subsidie worden aangevraagd voor de volgende maatregelen:

  1. Dorpen en buurtschappen
  2. Akkerranden
  3. Singels
  4. Poelen
  5. Erven
  6. Historische waterlopen
  7. Túnwallen
  8. State- en kloosterterreinen
  9. Dijkbiotopen
  10. Kruidenrijk greppelland en kruinige percelen
  11. Historische wandelpaden
  12. Natuurvriendelijke oevers

Meer informatie per maatregel

Wilt u weten welke voorwaarden gelden en welke werkzaamheden voor subsidie in aanmerking komen? Bekijk dan de factsheets van de verschillende maatregelen. Hierin vindt u uitgebreide informatie, voorbeelden en aandachtspunten per maatregel.

Factsheet maatregel 1 – Groen Blauwe Dooradering

Factsheet maatregel 2 en 3 – Groen Blauw Dooradering

Factsheet maatregel 4 t/m 6 – Groen Blauwe Dooradering

Factsheet maatregel 7 t/m 9 – Groen Blauwe Dooradering

Factsheet maatregel 10 t/m 12 – Groen Blauwe Dooradering

Interesse?

Het project loopt tot en met 30 juni 2028. Bent u geïnteresseerd in het aanleggen of herstellen van landschapselementen op uw bedrijf? Bekijk dan de factsheets en ontdek welke mogelijkheden er voor uw bedrijf zijn.

Wilt u uw belangstelling kenbaar maken? Stuur dan een e-mail naar m.gunst@itlegemidden.nl en vermeld daarbij voor welke maatregel(en) u belangstelling heeft. Wij nemen vervolgens contact met u op om de mogelijkheden te bespreken.

275

Boeren aangesloten

5601 ha

agrarisch natuurbeheer uitgevoerd

6
Bijzondere projecten